скасування) арешту

Зняття (скасування) арешту на нерухоме майно в судовому порядку

Останнім часом громадяни звертаються з питанням зняття арешту з нерухомого майна, який було накладено державними чи приватними виконавцями в ході виконання судового рішення або рішення іншого органу (посадової особи). Досить часто такий арешт накладався п’ять, десять років тому. При цьому громадяни вважають, що якщо справа щодо стягнення того чи іншого боргу на момент звернення завершена у виконавчій службі, то і арешт з нерухомого майна повинен бути знятий державним виконавцем автоматично. Але, ця думка помилкова і суперечить Закону України «Про виконавче провадження».

З цього приводу роз’яснюємо, що накладено в ході виконання рішення арешт дійсно знімається при завершенні справи, але тільки в окремих випадках (основними з них є: закінчення виконавчого провадження у зв’язку з повною сплатою боргу включаючи сплату виконавчого збору і витрат на проведення виконавчих дій; завершення виконавчого провадження в разі скасування рішення суду або прийняття судом до розгляду апеляційної скарги на рішення суду).

Однак досить часто громадяни при вирішенні питання щодо сплати боргу, самостійно без участі державного виконавця платять борг стягувачу, а другий надає до виконавчої служби письмову заяву про повернення йому виконавчого документа без подальшого виконання. При надходженні такої заяви державний виконавець виконавче провадження завершує, але арешт з нерухомого майна не знімає (п.1 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження»). Крім того, арешт з майна не знімається і в разі, якщо у боржника в даний час відсутнє майно, на яке можливо звернути стягнення (п.2 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження»).

Так що у всіх цих випадках боржник може вирішити питання про зняття арешту виключно в судовому порядку.
Наводимо приклад з нашої особистої судової практики.

Рішенням суду на користь банку було стягнуто солідарно з позичальника та його поручителя суму простроченого боргу за кредитом
На підставі даного судового рішення суд видав банку за його заявою виконавчого листа, на підставі якого державною виконавчою службою було відкрито виконавче провадження. Через деякий час державним виконавцем відділу державної виконавчої служби було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу та роз’яснено, що повернення виконавчого документа не позбавляє стягувача повторно пред’явити виконавчий лист в термін – протягом року.
Стягувач (банк) повторно звернувся до державної виконавчої служби із заявою про відкриття виконавчого провадження. У зв’язку з пропуском строку для повторного звернення державним виконавцем відділу державної виконавчої служби районного управління юстиції в м.Києві було винесено постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження.

Однак арешт на іпотечне майно не було знято, що стало необхідністю звернутися до суду з позовом про зняття арешту на нерухоме майно.

З повним текстом рішення суду можна, ознайомиться на цим посиланням:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55320348

Якщо у вас в життєвій ситуації виникла схожа ситуація або на ваше майно накладено арешт, ми допоможемо зняти його в судовому порядку.

Наші контакти:

м. Київ, вулиця Білоруська, 30

тел.: +38 068 489-96-46

Електронна пошта: advocatdovzhenko@gmail.com

Ви можете скористуватися нашим сервісом та придбати необхідний зразок позовної заяви, скарги:

Зразки позовних зяв про зняття арешту з майна (цивільне судочинство) – прдбати>>>

Зразки позовних зяв про зняття арешту з майна (адміністративне судочинство) – прдбати>>>

Зразки позовних заяв про припинення обтяження та виключення запису про обтяження заставою (цивільне судочинство) – придбати>>>

Зразки позовних заяв про визнання права власності (цивільне судочинство) – придбати>>>

Зразки скарг на дії або бездіяльність державного виконавця (приватного) виконавця (цивільне судочинство – придбати>>>

з повагою,

команда адвокатського бюро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *