Визнання недійсними договору відступлення права вимоги

Визнання недійсними договору відступлення права вимоги за кредитним договором та договору відступлення права вимоги за договором іпотеки

Справа розглядалася в Шевченкывському районному суді міста Києва

Фабула справи.

Між банком та позивачем було укладено кредитний договір. В якості забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором між банком та позивачем був укладений договір іпотеки за яким позивач передав в іпотеку власну квартиру.

Згодом банк відступив право вимоги за кредитним договором фінансової компанії на підставі укладеного між ними договору факторингу. Також було відступлено право вимоги за іпотечним договором.

В подальшому фінансова компанія відступила фізичній особі належне право вимоги за кредитним договором та за договором іпотеки.

Позивач  вважає, що жодних законних підстав для укладання між фінансовою компанією та фізичною особою договорів про відступлення права вимоги за кредитом та іпотечним договором немає і є неправомірним, виходячи з того, що згідно ст. 1054 ЦК України визначено перелік осіб, які можуть бути кредитодавцями в кредитних правовідносинах. Такими є банк або інша фінансова установа. Цей перелік є вичерпним. Таким чином фізична особа не може кредитодавцем в кредитних правовідносинах.

Судом позовну заяву було задоволено в повному обсязі.

Посилання на судове рішення:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/95737794

Якщо вам необхідний зразок позовної заяви про визнання недійсними договору відступлення права вимоги за кредитним договором та договору відступлення права вимоги за договором іпотеки, ви можете її придбати на порталі Світ документів-онлайн – ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *