Головна відмінність договору інвестування від договору про спільну діяльність
Зразки договорів про надання інвестицій від інтернет магазину юридичних документів
“Світ документів-онлайн”
Зразки договорів про залучення інвестицій, партнерство та спільної діяльності:
Також до уваги пропонумо Збірник договорів про партнерство, інвестиції та спільної діяльності>>>
Інвестиційний договір- є господарським правочином, а отже регулюється нормами Господарського кодексу України, Законом України “Про інвестиційну діяльність”, Законом “Про інститути спільного інвестування” та іншими спеціальними нормативно-правовими актами, а також міжнародними угодами, ратифікованими Україною.
Термін “інвестиційний договір” відсутній у вищевказаних нормативно-правових актах, проте, відповідно до ст. 9 Закону України “Про інвестиційну діяльність” основним правовим документом, що регулює взаємовідносини між суб’єктами інвестиційної діяльності, є інвестиційний договір. Він є правовою формою взаємовідносин між інвестором та іншими учасниками інвестиційної діяльності. Тобто, можна сформулювати наступне визначення інвестиційного договору – це господарсько правова угода між інвестором та замовником, яка має специфічний характер і мету та спрямована на отримання прибутку.
Забігаючи вперед, надаємо відповідь на найгостріші питання, які формулюються у вашій підсвідомості:
- Чи не вкраде інвестор мою бізнес-ідею?
Договір інвестування за своєю сутністю є тим важелем, який захистить Вас від посягань на ваш бізнес. За цим договором інвестор фінансує бізнес та в майбутньому має стабільний дохід. Ви є підзвітними інвестору, але тільки щодо того, куди витрачаються його кошти. Що стосується прийняття рішень та вибору вектору розвитку- це виключно Ваша зона відповідальності.
Тому, радимо детально прописувати умови договору, не забувати про відповідальність у разі порушення договірних зобов’язань та не недооцінювати умови NDA (щодо конфіденційності).
- Чи варто брати гроші у незнайомця? Це ж небезпечно. Банк-надійніше.
Слід зазначити, що інвестор – це не обов’язково стороння людина, вашим інвестором може виступати навіть ваш знайомий, який має вільні кошти та бажає їх примножити. Тож, непорозуміння з банком може загрожувати Вам штрафами, пенею та роздутими відсотками. Вибір за вами, але, на наш погляд, з людиною завжди простіше знайти компроміс.
Підсумовуючи вищевикладене потрібно зазначити, що характерними особливостями договору інвестування є те, що інвестор не веде бізнес сумісно з вами, він не є вашим партнером, не приймає рішення щодо визначення направлення розвитку вашої компанії. Кошти за цим договором надаються на конкретний “інвестиційний проект” і, зазвичай, інвестора цікавлять лише дві речі – куди витрачаються його кошти і як скоро він отримає прибуток.
Щодо договору про спільну діяльність.
Існують випадки, коли для досягнення певної стратегічно важливої мети у вас виникає необхідність у кооперації. Або ж Ви вважаєте, що досягати успіху в команді – цікавіше та легше. Саме для цього існує договір про спільну діяльність.
Головна його відмінність від договору інвестування в тому, що цей договір передбачає спільну та погоджену роботу з вашим партнером для досягнення певної мети без створення юридичної особи (підприємства). Тому, якщо Ви також маєте прогресивні погляди та вважаєте, що бізнес не може триматися на «чесному слові», запропонуйте своєму партнеру оформити Договір про спільну діяльність.
Це надасть вам обом ряд переваг.
По-перше, договір – дисциплінує. Успіх приходить тоді, коли кожен з партнерів бездоганно виконує свої обов’язки. Тому, необхідно одразу визначитись хто за що відповідає, та де чия зона відповідальності.
По-друге, договір допоможе мінімізувати випадки небажаних сюрпризів зі сторони вашого партнера. Це пов’язано з тим, що підписуючи договір про спільну діяльність, сторони домовляються про те, що не тільки прибуток буде розділятись порівну, а й відповідальність також.
Існує два види договору про спільну діяльність:
-з об’єднанням вкладів (договір простого товариства – у цьому випадку вклади учасників стають їх спільним майном). Внеском учасників можуть бути не тільки кошти або майно, але й професійні та інші знання, навики й уміння, а також ділова репутація і ділові зв’язки. В тому випадку, якщо внесок здійснюється в негрошовій формі, його необхідно спершу оцінити.
-без об’єднання внесків (наприклад, договори у сфері консалтингу).
Договір про спільну діяльність може бути укладено як з фізичною так і з юридичною особою. Але, важливо зазначити, що є певне обмеження. У тому випадку, коли договір про спільну діяльність укладають з метою отримання прибутку, його стороною не може бути людина, яка не має статусу підприємця, адже це буде порушенням податкового законодавства.
Якщо Ви вирішили, що Договір про спільну діяльність необхідний вашому бізнесу, включіть до договору наступні умови: мету спільної діяльності, порядок ведення спільних справ, розмір, порядок і строки здійснення внесків, порядок розподілу прибутку, порядок покриття витрат і збитків учасників, строк дії договору, а також всі ті умови, які допоможуть вам почувати себе у безпеці.
У тому разі, якщо у Вас виникли додаткові запитання з приводу вищевикладеного, або Ви маєте намір розробити договір інвестування чи договір про спільну діяльність, ми з радістю Вам у цьому допоможемо та надамо відповідь на всі запитання (тел. 0682911844).