ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ. ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ.

ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ.

ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ.

Вже в провадженні маю справи, в яких не виконуються зобов’язання (не надані послуги, не виконані роботи, не сплачені борги, штрафи, інші обов’язкові платежі ) з посиланням опонентів на військові дії, збройну агресію як привід невиконувати зобов’язань.

Та чи можна посилатися на війну, як привід не виконання зобов’язань?

Судами з цього приводу за 5 місяців війни було розглянуто вже 62 справи щодо визнання форс-мажорних обставин у зв’язку із війною як привід не виконувати зобов’язання.

Лише в 1 справі суд визнав війну форс – мажорною обставиною.

  1. Є порядок повідомлення іншої сторони про настання ФМО для того, хто має виконати зобов’язання. Якщо не повідомив в установленому порядку – не маеш право посилатися на них.
  2. Сторона повинна довести прямий вплив війни на невиконання зобов’язань.
  3. Відсутність документа, виданого Торгово-промисловою палатою, а саме сертифікату (не листа чи довідки, чи скріну із сайту ТПП України).
  4. Посилання сторони на неможливість виконання зобов’язань у зв’язку із війною, строк виконання яких настав ДО настання війни.

Таким чином, дуже недалекоглядно апріорі вважати війну привідом для того, щоб не сплатити борг, штраф, не доставити обладнання чи не виконати роботи.

Зверніть на викладене увагу та проаналізуйте – чи всі вищеперелічені пункти вами виконані , щоб мати захист від додаткових стягнень у вигляді пені, штріфів у зв’язку з тим, що ви не виконуєте зобов’язання, які повинні виконати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *