Якщо спадщина в арешті? Як зняти арешт з спадкового майна?
Як і коли спадкоємець може дізнатися про те, що успадковане їм майно знаходиться під арештом?
Після смерті спадкодавця, спадкоємець подав у нотаріуса заяву про прийняття спадщини. Після чого нотаріус відкриває спадкову справу і дає спадкоємцю список необхідних документів, які спадкоємець повинен зібрати і подати нотаріусу для оформлення спадщини. При відкритті нотаріусом спадкової справи, нотаріус перевіряє через відповідні реєстри два дії. Перше, нотаріус перевіряє, чи було раніше відкрито спадкову справу і друге, чи є заповіт померлого спадкодавця.
При відкритті спадкової справи нотаріус в рідкісних випадках перевіряє на предмет наявність арешту спадкового майна. Тому спадкоємцю слід, попросити нотаріуса перевірити чи знаходиться спадкове майно під арештом. В іншому випадку (якщо спадкове майно в арешті) спадкоємець дізнається, що майно, яке він хоче успадкувати знаходиться під арештом в момент оформлення свідоцтва про право на спадщину за законом або за заповітом, тобто після закінчення 6 місяців з дня смерті спадкодавця.
Під час арешту спадкового майна нотаріус не може видати спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину.
Як в даному випадку спадкоємець може зняти арешт з спадкового майна? В першу чергу необхідно звернутися до фахівця в сфері права (юриста, адвоката) для встановлення причин накладення арешту на майно.
Хто може накласти арешт на майно?
Арешт на майно може накласти суд або виконавча служба. Підстав для накладення арешту може бути багато, наприклад у спадкодавця були борги по комунальних платежах або по кредиту, або за іншими фінансовими зобов’язаннями і кредитор звернувся до суду щодо стягнення боргу. Якщо так, то суд в даному випадку виніс судове рішення про стягнення з спадкодавця суми боргу, яке вступило в законну силу, що стало підставою для відкриття виконавчого провадження в державну виконавчу службу. У виконавчому провадженні виконавча служба винесла постанову про накладення арешту на все майно (або на конкретне майно) спадкодавця, до погашення боргу в повному обсязі. І навіть, якщо при житті спадкодавець погасив закладеність, арешт з майна може бути не знято, так як при закритті виконавчого провадження у разі погашення боргу виконавча служба автоматично не знімає арешт.
Для того, щоб почати процес по зняттю арешту спадкового майна необхідно офіційно звернутися до органу, який накладав арешт. До речі таким органом може бути не тільки виконавча служба, а й суд, який наклав арешт за ухвалою суду. У тому випадку, якщо судове провадження закрито, але арешт не знято, то зняття арешту з майна можливо лише через суд.
Якщо Ваше спадкове майно арештоване – звертайтеся до нас! Ми надамо Вам юридичну послугу по зняттю арешту з спадкового майна! У нас є практичний позитивний досвід в даному питанні.
Все, що Вам необхідно зробити – це зателефонувати до нас і приїхати в офіс на безкоштовну консультацію.
Наші контакти:
Ви можете скористуватися нашим сервісом та придбати необхідний зразок позовної заяви, скарги):
Зразки позовних зяв про зняття арешту з майна (цивільне судочинство) – прдбати>>>
Зразки позовних зяв про зняття арешту з майна (адміністративне судочинство) – прдбати>>>
Зразки позовних заяв про визнання права власності (цивільне судочинство) – придбати>>>
з повагою,
команда адвокатського бюро