Захист авторських прав інтелектуальної власності на веб портал

Захист авторських прав інтелектуальної власності на веб портал

Захист прав в Інтернеті – 2017: позитиви та ризики – U.P.M.P

Створюючи свій інтернет-проект, власник сайту повинен бути готовий до захисту своєї інтелектуальної власності (програмне забезпечення, тексти, графіку, тощо).

Інтернет-сайт включає в себе кілька груп охоронюваних об’єктів інтелектуальної власності, серед яких найбільш оригінальними і такими, що потребують юридичного захисту можуть бути:

1) дизайн сайту;

2) контент або зміст – текст, графічне, фотографічне і інший зміст сайту;

3) назву, яка відповідає доменному імені сайту;

4) комп’ютерна програма (ПЗ або програма ЕВМ) і база даних сайту.

Кожній з цих груп елементів сайту буде надаватися правова охорона відповідно до глави 36  Цивільного Кодексу України.

При цьому можуть охоронятися як окремі елементи змісту – контенту сайту як об’єкти авторських прав – твори, назва сайту, відповідне доменному імені на товарний знак так і сукупність інформаційних елементів (як особливий об’єкт суміжних прав – бази даних).

Авторським правом можуть охоронятися використовувані для забезпечення функціонування сайту комп’ютерні програми (програми для ЕВМ), в тому числі система управління сайтом, окремі модулі управління, скрипти, плагіни та інше.

Для комплексного захисту сайту і контенту бажано пройти всі 8 кроків та отримати авторське право:

Крок перший.

Постав знак Копірайт

Знак Копірайт, це перший захист прав в Інтернеті і свого роду попередження всім: у твору є господар, комерційне використання без дозволу власника – автора або правовласника заборонено.

Copyright © Ви автор або правовласник 2020 Всі права захищені

Крок другий.

Захист торгової марки на назву сайту

Справжня захист прав інтелектуальної власності в Інтернеті на ваш сайт або портал почнеться тоді, коли ви зареєструєте назву у вигляді товарного знака (торгової марки).

Крок третій.

Реєстрація авторських прав на контент, тексти та зображення

Досить автору, як правовласнику передати на депонування відскановані сторінки оригінального тексту, зображення, зовнішнього вигляду оформлення сайту або інший контент, і отримати Свідоцтво про реєстрацію прав, як захист авторських прав в Інтернеті становиться  можливоюим.

Крок четвертий.

Реєстрація оригінальної програми або бази даних

Якщо творець комп’ютерної програми або бази даних бажає, крім морального задоволення від свого авторства, отримувати матеріальну вигоду, йому без державної реєстрації його прав в не обжитись. Така реєстрація і є перший захист авторських прав в Інтернеті програміста або фірми – право володаря на комп’ютерну програму або оригінальну базу даних.

Крок п’ятий.

Реєстрація імені, назви сайту або домену в якості ЗМІ

Додатковий захист авторських прав теж «видається» вам разом зі Свідоцтвом про реєстрацію ЗМІ і ніхто не має права використовувати вашу інформацію без посилань на джерело.

Крок шостий.

Укласти ліцензійний договір з автором контенту сайту

Ліцензійний договір з автором або декількома авторами контенту це хороший захист прав і вас самих від недобросовісних виконавців. Ви стаєте правовласником.

Крок сьомий.

Повідомлення про правила використання контенту сайту

Власникам сайтів рекомендовано продумати правила користування сайтом, окремими частинами і розділами, текстами і зображеннями, внести в правила всі необхідні посилання на законодавство.

Крок восьмий.

Ліцензійна угода з користувачем

У таких угодах обмовляється порядок користування ліцензіатом контенту демо-версій завантажених файлів і все, що стосується захисту прав інтелектуальної власності.

Адвокатське бюро «Довженко та партнери» пропонує послугу із захисту права інтелектуальної власності web-сайту: (структуру, тексти, графіку, дизайн та анонси сторінок):

  • Реєстрація торгових марок
  • Захист авторських прав на контент сайту
  • Реєстрація та захист авторських прав та прав на програмне забезпечення

Зв’яжіться з нами

Якщо Ви хочете більш детально дізнатися про послугу – звертайтеся до нас за номерами телефонів:

+38 068 489-96-46

+38 098-827-56-90

Адреса: м. Київ, вул. Білоруська, 30

 

З повагою, 

команда Адвокатське бюро «Довженко та партнери»