Практика

У червні місяці 2020р. створено та здійснення супроводження платформи для захисту прав споживачів – Моє право інофрм.

У лютому місяці 2020р. створено Інтернет магазин юридичних документів «Світ документів-онлайн», на яких можна за невелику оплату завантажувати (скачати) зразки документів (зразки статутних документів, договорів, позовних заяв та інших процесуальних документів.) Особливістю цих ресурсів, на мій погляд, є те, що деякі зразки позовних заяв, апеляційних скарг та інших заяв  та скарг публікуються з посиланнями на судові рішення, які приймалися за даними позовами.

У грудні 2017р. створено Онлайн сервіс юридичних документів «МОЄ ПРАВО».

У 2016р. брав участь у створенні інвестиційної платформи “Прямі інвестиції” та здійснення по даний час юридичного обслуговування.

У 2005 році адвокат Сергій Довженко супроводжував проект Консорціум ТЕКНІТАС щодо вдосконалення іпотечного законодавства в Україні за підтримкою проекту TACIS та координував робочою групою з питань вдосконалення бази іпотечного кредитування і фінансування придбання житла.

2003-2004 роках юридичний супровід діяльності міжнародної іпотечної програми під керівництвом американської корпорації Western NIS Enterprises Fund (WNISEF)
На початку 2004 року американська корпорація Western NIS Enterprises Fund (WNISEF) запустила пілотний проект “Міжнародна іпотечна програма” спільно з ПроКредитБанк, 20% капіталу якого належав WNISEF.

У 1998-2000 роках юридичний супровід діяльності міжнародної програми мікрокредитування в Україні за проектом TACIS Finuk9702, створеної в грудні 1998р. Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР), Німецько-Українським Фондом разом з Програмою Європейського Союзу TACIS і Агентством США з міжнародного розвитку USAID заснували Програму мікрокредитування в Україні.

Метою даної програми була фінансова підтримка приватних підприємців і малих підприємств шляхом створення для них сприятливих умов при отриманні банківських кредитів на постійній основі.

Програма мікрокредитування в Україні (ПМКУ) – була одна з успішних проектів в сфері мікрокредитування в Україні.

Брав участь у правовій роботі в отриманні в Антимонопольному комітеті України дозволу на концентрацію (створення) дій зі створення комерційних банків таких, як

– Закрите акціонерне товариство «Мікрофінансовий Банк», правонаступником, якого в даний час є Публічне акціонерне товариство «ПроКредит Банк»;

– Закрите акціонерне товариство «БАНК РНС», правонаступником, якого в даний час є Публічне акціонерне товариство Банк «ТРАСТ».

Брав участь у правовій роботі зі створення (реєстрації) – Закритого Акціонерного товариства «Міжнародний іпотечний банк», а також у підготовці пакету документів для отримання ліцензії та дозволів Національного банку України.

В даний час правонаступником ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк» являетсяПАО «Платинум Банк» (Platinum).

Ухвалення участь у правовій роботі зі створення (реєстрації) – Закритого Акціонерного товариства «Мікрофінансовий Банк», а також у підготовці пакету документів для отримання ліцензії та дозволів Національного банку України.

В даний час правонаступником ЗАТ «Мікрофінансовий Банк» є ПАТ «ПроКредитБанк».

Для довідки.

Міжнародний Іпотечний Банк заснований в 2005 році фондом прямого інвестування Western NIS Enterprise Fund. Сьогодні 100% -им акціонером МІБ є Група IMB Group Public Limited. Міжнародний Іпотечний Банк зареєстрований НБУ 10 січня 2005 року, отримав ліцензію 31 січня 2005 року. МІБ є першим спеціалізованим іпотечним банком в Україні, який отримав доступ до міжнародних фінансових ринків. Мета банку задовольнити швидко зростаючі потреби громадян України в фінансуванні придбання житла. Міжнародний Іпотечний Банк надає іпотечні кредити на придбання житла, кредити на ремонт і споживчі кредити.

11 березня 2009 року в відповідно до вимог нової редакції Закону України «Про банки і банківську діяльність» відбулася перереєстрація ЗАТ «Міжнародний Іпотечний Банк» в ВАТ «Платинум Банк» в єдиному реєстрі підприємств та установ України. Виконання нормативних вимог чинного законодавства України щодо організаційно-правової форми банку співпало з початком процесу ребрендингу ЗАТ «МІБ». Таким чином, відбувся перехід в нову правову форму та закріплення нового бренду банку – Platinum Bank.

ВАТ «Платинум Банк» є правонаступником всіх прав і обов’язків ЗАТ «Міжнародний Іпотечний Банк».

Для довідки.

На момент створення ЗАТ «Мікрофінансовий банк» засновниками (акціонерами) банку виступали –

· Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР);

· Міжнародна фінансова корпорація (МФК);

· Інвестиційний фонд “Western NIS Enterprises Fund” (WNEF);

· Німецько-український Фонд (НУФ);

· Інвестиційна компанія IMI (Німеччина);

· Інвестиційний фонд DOEN (Голландія).

Статутний фонд ЗАТ «Мікрофінансовий Банк» становив на момент реєстрації майже 48 млн. Грн. або 10 млн. євро за офіційним обмінним курсом гривні до євро. Частка ЄБРР, МФК, WNEF, НУФ в статутному капіталі банку становитиме по 20%, IMI і DOEN – по 10%.

Мета створення ЗАТ «Мікрофінансовий банк» була стратегічною для України і спрямована на надання повного спектру банківських та корпоративних фінансових послуг, при цьому основний акцент передбачається зробити на наданні фінансових послуг середнім і малим підприємствам з метою створення конкурентної спроможності між українськими банками в кредитуванні малого і середнього бізнесу. Саме цей банк в Україні ввів програму кредитування, що передбачає щомісячні ануїтетні платежі по кредиту.

У 2009р. був ініціатором журналістського розслідування діяльності Третейського суду при Всеукраїнській громадській організації «Всеукраїнський фінансовий союз» зареєстрованого за адресою реєстрації Альфа Банк і розглядає справи по стягненню боргів за кредитом на користь Альфа банку (інформація за посиланням: – У Донецьку третейським судом керує працівник “Альфа-банку”).

У 2010р. брав участь по захисту від рейдерської атаки іпотечної будівлі приготелю «Вікторія» в місті Одеса (інформація за посиланням – “Рейдерську атаку приміщення готелю “Вікторія” в Одесi здiйснили за пiдтримкою керiвникiв правоохоронних органiв. Відео”).