+38 (097) 983-37-77
+38 (093) 245-37-77
+38 (066) 986-07-77
Адвокатские услуги
Наши контакты:
г. Киев, ул. Максима Берлинского, 25
Посмотреть на карте
mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Суд признал недействительным договор купли -продажи квартиры, квартира возвращена владельцу

Історія справи: за підробленим Свідоцтвом про права власності на житло спірна квартира була оформлена у власність на іншу особу, яка немала ніякого відношення до вказаної квартири та права на безоплатну приватизацію. 
Насправді права на безоплатну приватизацію даної квартири мали інші громадяни, які були зареєстровані в цій квартирі і у яких шахраї хотіли відібрати квартиру та виселити всіх на вулицю.
Після оформлення Свідоцтва про права власності на житло 10 липня 2015 року вказана квартира була відчужена за договором купівлі-продажу третій особі, яка намагалася продати квартиру іншим особам.
Юристи адвокатського бюро «Довженко та партнери» разом з потерпілою звернулися до керівництва Шевченківського районного управління внутрішніх справ м. Києва з заявою негайно виконати Ухвалу суду від 15.01.2015р. про накладання арешту на квартиру, як запобіжного заходу щодо її відчуження. 
Після зібрання необхідних документів для доказової бази, нашими юристами була підготовлена та подана до суду позовна заява про визнання договору купівлі-продажу недійсним у зв’язку з тим, що Свідоцтво про право власності на житло є нікчемним правочином.

Рішенням суду наш позов про визнання недійсним договору купівлі-продажу був задоволений повністю. Київський Апеляційний суд рішення суду першої інстанції залишив без змін. 

Судові рішення пол цій справі у реєстрі судових рішень за посиланням:

Рішення суду Шевченківського районного суду м. Києва
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63779338#

Рішення суду Апеляційного суду м. Києва
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65499764

Інші судові рішення:

Судове рішення, яким звільнено з-під арешту та заборони відчуження належне власнику майно, яке було обтяжено на підставі постанови відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві.

Повний текст рішення за посиланням:-

http://reyestr.court.gov.ua/Review/55320348

Ще рішення суду:
Рішенням суду звільнено з-під арешту і заборони відчуження іпотечного майна, що належить власнику, яке було обтяжене на підставі постанови ВДВС Деснянського РУЮ в Києві.
Витяг з рішення суду:
У ст. 41 Конституції України закріплено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ч.1 ст. 321 ГК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

З судовим рішенням можна ознайомитися за наступними посиланнями:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55320348

Ще рішення суду:
Маючи намір розпорядитися належним нерухомим майном, власник квартири при оформленні договору купівлі-продажу дізнавалася у приватного нотаріуса, що на належне їй нерухоме майно накладено арешт.

Відповідно до інформаційній довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, арешт нерухомого майна відбувся на підставі постанови Відділу державної виконавчої служби Голосіївського району.
Однак, з матеріалами виконавчого провадження ознайомитися не вдалося у зв’язку з тим, що матеріали за строком давності були знищенні.
Відділ державної виконавчої служби Голосіївського району м. Києва відмовився зняти арешт.
З цього приводу до Окружного адміністративного суду м. Києва був поданий позов про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, який частково був задоволений та Постановою суду зобов’язано ВДВС Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві вчинити дії, спрямовані на зняття арешту з нерухомого майна.

Повний текст постанови суду за посиланням:-
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55654209

Ще рішення суду:
Під час оформлення спадкового майна спадкоємець дізналася про те, що на квартиру, яка належала її померлому чоловіку накладений арешт.

Згідно інформаційної довідки було з’ясовано, що постановами Державної виконавчої служби накладено арешт та заборону на нерухоме майно
Спадкоємець звернулася до Відділу державної виконавчої служби з проханням про зняття арешту з майна, яке вона отримала у спадок від померлого чоловіка.
Однак, оскільки із закінченням терміну зберігання документів виконавчого провадження, документи були знищені, а тому спадкоємцю було відмовлено у знятті арешту з майна.
З підстав цього до Окружного адміністративного суду міста Києва був поданий позов до Відділу державної виконавчої служби Дарницького районного управління юстиції у місті Києві в якому позивач (спадкоємець) просив зобов'язати відповідача зняти арешт та заборону на нерухоме. Позов задоволений в повному обсязі.

Повний текст постанови суду за посиланням:-
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55248785


Ще судові рішення: